رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری تبریز گفت: به منظور آموزش سواد رسانه‌ای و توسعه کتابخوانی، ایستگاه‌های کتاب در مجتمع های مسکونی تبریز ایجاد می‌شود.

حجت‌الاسلام احمد حمیدی در نشست شورای معاونان فرهنگی شهرداری تبریز اظهار کرد: اولویت بخش فرهنگی شهرداری تبریز و شورای شهر در سال جاری، توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بوده و اقدامات موثری از جمله پویش کتابخوانی در خانه بخوانیم و همچنین ۲۲ مسابقه متنوع کتابخوانی از سوی مجموعه خانواده فرهنگی شهرداری در سال جاری با همین هدف انجام شده است.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به تمامی ساکنان شهر در جهت توسعه فرهنگ مطالعه، افزود: ایستگاه‌های کتاب و کتابخوانی در مجتمع‌های پر جمعیت مناطق مختلف شهرداری توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری نصب خواهد شد تا شهروندان بتوانند در تمامی رده های سنی به مطالعه مبادرت ورزیده و شاهد گسترش فرهنگ مطالعه باشیم.

حمیدی با اشاره به اقدامات فرهنگی مناطق ۱۰ گانه شهرداری تبریز اظهار کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا، فضای مجازی بستری مناسب و ارزشمندی برای فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی بود و مسابقات کتابخوانی در خانه بخوانیم، ویژه برنامه‌های تکیه رمضان و تکیه محرم برای شهروندان از مجرای رسانه‌های دیجیتال برگزار شد.

وی، تمرکز و توسعه فعالیت‌های مجازی را گامی جدید در اقدامات فرهنگی دانست و گفت: این امر لزوم توجه هر چه بیشتر به فضای مجازی و آموزش در این خصوص را تشدید می کند.

حمیدی با تاکید بر افزایش مخاطبان فضای مجازی در ایام شیوع کرونا، افزایش سواد رسانه‌ای خانواده‌ها را از وظایف بنیادین نهادهای فرهنگی دانست و بر تدوین شیوه نامه این مهم تاکید کرد.

حمیدی با قدردانی از معاونان و مدیران و کارشناسان فرهنگی مناطق مختلف شهر، بر عزم جدی خانواده فرهنگی شهرداری تبریز برای تمرکز بر رفع کاستی‌های فرهنگی در شهر تاکید کرد.