شرکت دفاعی " آسلسان " ترکیه از عقد قرارداد فروش جدید با بحرین برای تهیه اسلحه مجهز به سیستم‌های کنترل از راه دور خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی منامه پست روز یکشنبه بدون اشاره به ارزش این قرارداد به نقل از شرکت یاد شده افزود: این تجهیزات نظامی در نیروی دریایی ارتش بحرین مورد استفاده قرار خواهد گرفت.  

شرکت دفاعی آسلسان ترکیه در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه این شرکت قصد دارد در سال جاری میلادی میزان صادرات سال گذشته خود را حفظ کند، اضافه کرد که هدف از عقد قرارداد فروش تسلیحات نظامی به بحرین توسعه زمینههای سرمایه‌گذاری و همکاری با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بویژه بحرین است.  

آسلسان  (ASELSAN)  شرکت صنایع دفاعی ترکیه‌ در سال ۱۹۷۵ توسط نیروهای مسلح ترکیه تأسیس شد و در زمینه ارائه خدمات نیروهای نظامی، تولید نرم‌افزارها و تجهیزات الکترونیکی، رادارها، دوربین‌های دید در شب، تجهیزات شناسایی دوست یا دشمن و سیستم‌های جنگ الکترونیک فعالیت می‌کند. 

منامه پست افزود: معاملات تسلیحات منعقد شده توسط رژیم بحرین در حالی انجام می‌شود که این کشور به دلیل سیاست‌های فاجعه‌آمیز دولت از یک بحران خفه کننده اقتصادی رنج می‌برد که منجر به افزایش قابل توجه بدهی‌های عمومی به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا و کاهش شدید قیمت نفت شده است.