ستاد عملیاتی ویژه هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با کرونا ویروس روز چهارشنبه اعلام کرد، محدودیت‌های ورود به این کشور و خروج از آن تا ۳۱ ماه می ( ۱۱ خرداد ماه ) تمدید می‌شود.

بنا بر این گزارش، وضعیت شیوع کرونا در جهان بررسی شده و با هدف جلوگیری از شیوع این ویروس در جمهوری آذربایجان، محدودیت‌های ورود وسایل نقلیه زمینی و هوایی به استثنای تردد کامیون‌ها و نیز پروازهای باری و چارتر تا ۱۱ خرداد ماه تمدید می‌شود.

جمهوری آذربایجان ۲۴ مارس (۵ فروردین) گذشته برای مقابله با شیوع کرونا به مدت یک ماه محدودیت‌های ورود و خروج در این کشور اعمال کرد.

به گزارش منابع رسمی جمهوری آذربایجان تاکنون یک هزار و ۷۶۶ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که  یک هزار و ۲۶۷ نفر از آنها  درمان شده و ۲۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در حال حاضر ۴۷۶ نفر مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستانهای تخصصی این کشور تحت درمان قرار دارند که وضعیت ۱۸ نفر از آنها وخیم اعلام شده است .

جمهوری آذربایجان در قالب اقدام های پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا، قرنطینه‌ یک‌ماهه تا ۱۵ اردیبهشت را در سراسر کشور اعلام کرد که رفت وآمد در این کشور با جمعیت نزدیک به ۱۰ میلیون نفری منع شده است.

شهروندان آذربایجانی فقط با ارسال پیامک به سامانه الکترونیکی وزارت کشور می‌توانند روزانه مجوز ۲ ساعت تردد برای حضور در فروشگاه‌های مواد غذایی، داروخانه و بیمارستان‌ها را دریافت کنند.