سرپرست سازمان آرامستان های شهرداری تبریز گفت: در اجرای دستور اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص رعایت حداقل واجب در مورد دفن متوفیان مسلمان، این سازمان غسالخانه ویژه متوفیان کرونا را در وادی رحمت این شهر راه‌اندازی کرد.

فرخ جلالی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این اقدام در پی عمل به دستور رهبری، رفع دغدغه خانواده های متوفیان و رعایت بالاترین اصول بهداشتی انجام و آموزش ها و تجهیزات لازم برای پرسنل واحد تغسیل و تدفین نیز فراهم شد.

وی اظهار داشت: تغسیل اموات بیماری های واگیردار ویروسی مانند کرونا با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده انجام و از مواد ضدعفونی لازم برای جلوگیری از خطرات احتمالی بهره گیری می شود.

سرپرست سازمان آرامستان های شهرداری تبریز با اشاره به انتشار برخی تصاویر منتسب به تدفین متوفیان کرونایی در نقاط مختلف کشور گفت: رفتار برخی ها در این زمینه موجب تکدر خاطرات بازماندگان متوفیان شده بنابراین این سازمان تمام تلاش خود را برای حفظ کرامت انسانی و دینی شهروندان در تبریز به کار می بندد.

جلالی، با بیان اینکه کارگروه ویژه مقابله با کرونا از ابتدای اسفند در این مجموعه تشکیل شده است، ادامه داد: در پی شیوع ویروس کرونا و با هدف تامین سلامت و بهداشت شهروندان و پرسنل سازمانی، محوطه وادی رحمت هر روز به طور مرتب با سموم ویژه ضدعفونی می‌شود.

وی یادآوری کرد: لباس، تجهیزات و مواد ضدعفونی لازم برای واحد تغسیل و تدفین متوفیان مبتلا به کرونا در تبریز تامین شده و از این بابت هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائی درباره انجام غسل و کفن بر میتی که براثر ویروس کرونا فوت کرده، فرمودند که مجرد ابتلای به این بیماری، موجب سقوط احکام واجب مربوط به میت نمی‌شود و باید حداقل واجب در مورد غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن انجام گیرد.