مراسم جشن میلاد مبارک حضرت "فاطمه زهرا" ( س) امروز (شنبه) در شهر مسلمان نشین "مارنئولی " گرجستان در 45 کیلومتری جنوب "تفلیس" پایتخت این کشور برگزار شد .

در این مراسم که توسط اداره مسلمانان گرجستان با همکاری “انجمن اهل بیت” ( ع ) این کشور و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، سفیر ایران در تفلیس، مسوولان اداره مسلمانان گرجستان ، نمایندگان سفارت جمهوری آذربایجان در این کشور  و نیز جمعی از ساکنان شهر مارنئولی و نیز شهرستان های همجوار مسلمان نشین حضور داشتند.

در این مراسم که با تلاوت آیاتی از قران مجید آغاز شد ، تنی چند از روحانیون از گرجستان و جمهوری آذربایجان سخنرانی و در باره زندگی و جایگاه والای حضرت فاطمه زهرا ( س) بحث کردند .

همچنین ” سید جواد قوام شهیدی ” سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان ، “روسلان حاجی اف ” نماینده پارلمان گرجستان ، “زائور دارغالی ” شهردار مارنئولی و ” سرخان اسماعیل اف ”  دبیر اول سفارت جمهوری آذربایجان در گرجستان به حاضران به مناسبت میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا ( س ) تبریک گفتند .

   در ادامه این مراسم همچنین تنی چند از مداحان و شاعران اهل بیت عصمت و طهارت به مدح شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا ( س )  پرداختند .