رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ومنابع طبیعی آذربایجان غربی از تولید سالانه ۳ میلیون اصله نهال در استان خبرداد.

رضایی امروز ۱۹ بهمن ماه در آئین تجلیل از کشاورزان نمونه استان که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد،با اشاره به اینکه ۵۸ نهالستان فعال با وسعت ۴۲ هکتار در استان وجود دارد، اظهار کرد: جمع کل نهال تولیدی استان سالانه۳میلیون اصله نهال است که از این تعداد در سال جاری ۱۶۰ هزار اصله به کشورهای همسایه صادر شده است.

وی افزود: نقشه تناسب اراضی  و بررسی اراضی زارعی و باغی استان باهدف اجرای افزیش مواد آلی خاک با اعتبار ۵ میلیارد ریال در حال تکمیل است. 

رضایی بااشاره به اینکه در سال جاری بذور پرورشی ۱و۲ در ۵هکتار از اراضی گندم آبی و ۶هکتار از اراضی جو آبی کشت شد، تصریح کرد : در سال جاری ۱۵۶ پروژه تحقیقاتی در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی انجام شده است.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ومنابع طبیعی استان خاطرنشان کرد: طرح تحول ترویج برای احیای دریاچه ارومیه یکی از بزرگترین طرح های مرکز است که از سال ۹۷ باهدف کاهش مصرف آب درشهرهای ارومیه، میاندوآب، نقده، شاهین دژ و تکاب شروع و اجرایی می شود.
به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: باتوجه به شرایط و پتانسیل های موجود در آذربایجان غربی، افزایش تشویق ها برای جذب سرمایه گذاران کلان برای توسعه گلخانه ها در استان یک امر ضروری است.