رییس سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه گفت: عملیات ساخت گنبد و مقبره مجاهد نستوه مرحوم حجت‌الاسلام حسنی تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

حجت‌الاسلام امیرعباس عابدینی اظهار داشت:عملیات ساخت گنبد و مقبره مجاهد نستوه مرحوم حجت‌الاسلام حسنی که مقرر بود تا دوم بهمن به بهره‌برداری برسد، به دلیل عدم اتمام عملیات اجرایی، در این تاریخ به بهره‌برداری نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه دوم بهمن ماه روز به توپ بستن مسجد اعظم ارومیه و روز مبارزه مردم ارومیه به رهبری حجت‌الاسلام غلامرضا حسنی، است، تصریح کرد: ساخت گنبد  و ۴ ایوان محراب به اتمام رسیده ولی کار اجرایی در بخش کاشی کاری مقبره تا دوم بهمن ماه به اتمام نمی‌رسد.

رییس سازمان آرمستان‌های شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه مساحت این آرامگاه ۵۲ متر بوده و مساحت مقبره ۷٫۵در۷٫۵ می باشد، افزود: ارتفاع این مقبره ۱۲ متر است که کاشی‌ها حالت هنری دارد و به دلیل ظرافت کاری، تا دوم بهمن ماه کار عملیاتی آن به اتمام نمی‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت‌الاسلام غلامرضا حسنی، از مخالفان رژیم منحوس پهلوی بود و بنا به گفته خود از ۱۸ سالگی همیشه اسلحه گرم به همراه داشته و به مبارزه مسلحانه با نظام پهلوی پرداخته‌ و نقش تعیین کننده در مبارزات انقلابی ارومیه دارد.