نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام‌جمعه تبریز گفت: مردم از وضعیت اقتصادی، معیشتی و برخی مفاسد و سوءمدیریت‌ها گله‌مند هستند اما همواره در طول تاریح ۴۰ ساله انقلاب پای نظام و انقلاب خود ایستاده اند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز چهارشنبه در جمع اعضای ستاد بزرگداشت ۹ دی و دهه فجر انقلاب اسلامی استان، افزود: مردم ولائی و متعهد ایران اسلامی و آذربایجان بارها در برهه های مختلف تاریخی نشان داده اند که گلایه مندی آنها از شرایط اقتصادی جامعه ربطی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ندارد و این اصل مهم و اساسی را امسال نیز در سالروز حماسه ۹ دی و ۲۲ بهمن نشان خواهند داد.

وی با بیان اینکه حضور گسترده در راهپیمایی امسال سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از اهمیت و ارزش بسیار بالایی برخوردار است، اظهار داشت: آحاد مردم فارغ از سلایق و انگیزه های سیاسی و مشکلات اقتصادی باید بار دیگر به دشمنان اسلام و انقلاب نشان دهند که کشور خود را دوست دارند و ذره ای از آرمان های امام و رهبری عدول نمی کنند.

آل هاشم نقشه های بیگانگان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی در جریان فتنه سال ۸۸ را بسیار پیچیده و برنامه ریزی شده خواند و ادامه داد: مهار این فتنه بزرگ تنها در سایه رهبری بی بدیل و حکیمانه، بصیرت مردمی و پیوند عمیق امت با ولایت حاصل شد و باید همواره قدردان این قضیه بود.

وی یادآوری کرد: در آن سال که فتنه گران ۹ ماه کشور را به آشوب کشاندند اگر تصمیمات حکیمانه و بی بدیل رهبری نبود سرنوشت کشور نیز معلوم نبود و ایشان با قاطعیت تمام اعلام کردند که زیر بار اقدامات غیرقانونی نمی روند و چنین نیز کردند.

آل هاشم بصیرت مردمی در آن سال و حضور گسترده در میدان را نمونه ای واضح از بصیرت دانست که طی آن مردم تبریز پیش قراول بودند و پیش از ۹ دی در ۸ دی در حمایت از اهداف انقلاب به پا خواستند تا به دشمنان نشان دهند در دفاع از انقلاب کوتاه نمی آیند.

وی با بیان اینکه طراح اصلی جریان فتنه سال ۸۸ بیگانگان و وابستگان داخلی آنها بودند، گفت: البته تعدادی از مردم بی بصیرت نیز آنها را همراهی کردند.

آل هاشم بصیرت را شناخت لحظه ها و شناخت از دیروز، امروز و فردا تعریف کرد و افزود: باید توجه داشت اگر بصیرت نباشد ناخودآگاه به دشمن کمک خواهد شد که بر همین اساس لازمه ایستادگی در برابر دشمنان بصیرت آحاد مردم است.

وی افزود: در جریان اغتشاش های اخیر نیز مردم با بصیرت خود دشمنان و بدخواهان نظام را ناامید کردند ، در حالی که دشمنان برای زمستان امسال تدارکات زیادی برای بروز ناآرامی به موازات عراق و لبنان برای ایران برنامه ریزی کرده بودند که البته گرانی بنزین این سناریو را تسریع کرد.

  • منبع خبر : ایرنا