رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ارومیه با اشاره به تعیین دوم بهمن به عنوان روز ارومیه و بزرگداشت مرحوم حجت‌الاسلام حسنی امام جمعه فقید این شهر گفت: در این روز یک جشنواره و نمایشگاه عکس و فیلم در ارومیه برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمد خلیل‌پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ارومیه با اشاره به تعیین دوم بهمن به عنوان روز ارومیه و بزرگداشت مرحوم حجت‌الاسلام حسنی امام جمعه فقید ارومیه اظهار کرد: در این زمینه در شورای شهربه طور مفصل بحث شده و مقرر شد که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه برای روز دوم بهمن با محوریت مرحوم حسنی، یک جشنواره و نمایشگاه عکس و فیلم برگزار کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تمامی مراکز استان‌های کشور برای خود دارای روز فرهنگی هستند، و از سوی دیگر با توجه به اینکه دوم بهمن به نام روز فرهنگی ارومیه نامگذاری شده است، بنابراین دستگاه‌های فرهنگی باید برنامه‌های بزرگداشت این روز را آماده کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ارومیه افزود: ارومیه تنها شهر کشور بود که در آن، در روز دوم بهمن مبارزه مسلحانه علیه رژیم ستمشاهی با رهبری مرحوم حسنی انجام شد، بنابراین از تمامی ظرفیت‌های مسوولان استانی نیز باید استفاده شده که در این روز، یک دیدار مردم ارومیه با رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شود.

وی تصریح کرد: مردم تبریز همه ساله در ۲۹ بهمن به دیدار رهبری رفته و بنابراین امید است که این مهم، در روز دوم بهمن ماه برای مردم شهر ارومیه نیز رخ دهد و این روز در تقویم ملی نیز وارد شود.