"سیداحمدحسینی"سرکنسول کشورمان در نخجوان و "آزاد جباراف " وزیرامورجوانان و ورزش جمهوری خودمختار نخجوان همکاری‌های فیمابین در حوزه‌های ورزش و جوانان را بررسی کردند.

جباراف در این دیدار به روابط دیرینه نخجوان با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف از جمله ورزشی اشاره کرد و گفت که  همکاری و مناسبات خوبی در این زمینه با استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی  و به خصوص شهر ارومیه وجود دارد .

وی ابراز اطمینان کرد که  در آینده با تلاش های دو طرف  این مناسبات گسترش خواهد یافت .

  وزیر امور جوانان و ورزش جمهوری خودمختار نخجوان زیر ساخت ها و استعدادهای ایران در زمینه ورزش را ستودنی دانست و تجربه جمهوری آذربایجان در استفاده از تجربیات و توانمندی های ورزشکاران و مربیان ایرانی را ارزشمند عنوان کرد .

  وی ابراز امیدواری کرد که تیم های ورزشی ایران بخصوص در رشته های فوتبال و فوتسال به نخجوان سفر کرده و مسابقات دوستانه برگزار گردد چرا که ایران در حوزه ورزشی از جایگاه مهمی در آسیا برخوردار است .

جباراف روابط جمهوری آذربایجان و ایران را دیرینه و برادرانه دانست و گفت که این مناسبات  بر اساس اراده مسوولین دو کشور بیش از پیش توسعه می یابد .

  وی افزود: ضرورت ها ایجاب می کند که کشورهای اسلامی با همدیگر مناسبات را هر چه بیشتر تعمیق بخشند و از این طریق از منافع   خود در برابر دیگران محافظت کنند .

  حسینی نیز بر اهمیت مناسبات ایران و جمهوری خودمختار نخجوان تاکید و آمادگی و علاقه باکو و تهران و استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی برای تعمیق مناسبات در حوزه های ورزش و جوانان را یادآورشد .

وی همچنین  ابراز امیدواری کرد که دو طرف در آینده نزدیک شاهد همکاری های گسترده فیمابین در زمینه های  ورزش و جوانان باشند.