مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی گفت: برای اجرای طرح «اقدام ملی» به هر واحد ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله اعطا می‌شود.

محمود بدلی روز پنج‌شنبه در گفت و گویی افزود: سهمیه طرح اقدام ملی در آذربایجان‌غربی ۲ ‌هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی بوده که برای این تعداد پرونده تشکیل شده و آماده معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات است.

وی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات به این واحدها بعد از ابلاغ قوانین کشوری به سرعت آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: مراحل اجرایی و تشکیل پرونده تمام واحدهای مسکونی سهمیه این نهاد در استان از طرح اقدام ملی در آذربایجان‌غربی انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی ادامه داد: نگاه دولت تدبیر و امید، تامین مسکن و ایجاد سرپناه برای اسکان محرومان است و بر این اساس در مناطقی که خدمات زیربنایی و زمین آماده وجود دارد، اجرای طرح اقدام ملی می‌تواند موثر باشد.

بدلی گفت: طرح اقدام ملی برای تولید و عرضه مسکن در شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر جمعیت به همت سازمان بنیاد مسکن اجرایی می‌شود.

وی اظهار داشت: با این آمار طرح اقدام ملی،   جز شهر ارومیه در تمام شهرستان‌های استان به همت بنیاد مسکن اجرا و در ارومیه نیز این طرح به همت اداره کل راه و شهرسازی عملیاتی می‌شود.

وی افزود: در اجرای “طرح اقدام ملی مسکن” بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و بانک مسکن مشارکت دارند.

طرح اقدام ملی اواخر سال گذشته به تأیید رئیس جمهوری رسید و عملیات ساخت خانه‌ها در سال جدید آغاز شده است.

طرح “اقدام ملی تولید و عرضه مسکن”، یکی از مهم‌ترین اقدامات فعلی وزارت راه و شهرسازی برای رونق دادن به تولید مسکن در کشور است و بر مبنای آن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نیز سهم بنیاد مسکن است که باید احداث شود.