تسهیلات دوچرخه سواری در سطح شهر تبریز به زودی برای شهروندان تبریزی افزایش می یابد.

به گزارش توران به نقل از شهریار، مهدی یوسفی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با اعلام خبر فوق گفت: برای دستیابی به شهر پاک و به حداقل رساندن آلودگی در سطح شهر باید به سمت حمل و نقل پاک برویم.

وی از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه پاک و ارزان  در سفرهای کوتاه شهری نام برد و افزود: با توجه به تلاش ها و برنامه ریزی های انجام شده، شهروندان به زودی شاهد افزایش و بهبود تسهیلات دوچرخه سواری در سطح شهر تبریز خواهند بود.

یوسفی در خصوص تسهیلات پیش بینی شده برای افزایش میزان استفاده شهروندان از دوچرخه، گفت: احداث پارکینگ های ویژه دوچرخه در مراکز سفرخیز شهر و امکان سنجی برای حمل دوچرخه توسط ناوگان های عمومی اعم از مترو، اتوبوس و تاکسی از جمله اقداماتی است که توسط کارشناسان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری در حال بررسی است.

رییس کمیته مشترک فنی شورای ترافیک استان همچنین از برگزاری مسابقات ورزشی با محوریت دوچرخه با همکاری سازمان های مربوطه و همچنین نمایشگاه های عرضه دوچرخه و لوازم جانبی خبر داد و اظهار کرد: با بانک های عامل مذاکراتی شروع کرده ایم تا تسهیلات کم بهره برای خرید دوچرخه در نظر گرفته شود.