احداث و راه اندازی موزه فوتبال آذربایجان در حفظ و تکریم سرمایه های نمادین و همچنین افزایش میزان توریست در تبریز تاثیرگذار است.

به گزارش توران به نقل از شهریار، سعید نیکوخصلت عضو شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص راه اندازی موزه فوتبال آذربایجان به عنوان نخستین موزه فوتبال کشور، با بیان مطلب فوق گفت: ارتقای موزه فوتبال تبریز به لحاظ مکانی و سخت افزاری و همچنین مدرن کردن آن، کار بسیار خوبی است که به شکل زیبایی توسط شهرداری تبریز انجام شده است.

وی ادامه داد: احداث و راه اندازی موزه فوتبال آذربایجان در حفظ و تکریم سرمایه های نمادین و همچنین افزایش میزان توریست در تبریز تاثیرگذار است و می تواند بار آموزشی و جذب سرمایه بالایی داشته باشد.

نیکوخصلت عنوان کرد: چنین فضاها و مکان هایی برای شهر ما، از ایجاد زیرگذر و روگذر خیلی مهم تر است چراکه دانش آموزان و دانشجویان برای بازدید از آن می آیند، فکر و ایده می گیرند، می بینند که گذشتگان چه زحماتی برای فوتبال ما کشیده اند و با مدیران، مربیان و ورزشکاران بزرگ این شهر آشنا می شوند.

وی فوتبال را یک صنعت و منبع ثروت در جهان دانست و افزود: فوتبال در جهان حرف های زیادی برای گفتن دارد. به عنوان یک صنعت در دنیا مطرح است و به نوعی موجب باهم بودن ملت ها و شاد کردن مردم می شود.

این عضو ورزشی شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: فوتبال برای انسان ها آموزش های زیادی در مواردی همچون برد و باخت، تلاش کردن، مسئولیت پذیری و باهم کار کردن دارد که همه آنها ارزشمند است و به همین خاطر توانسته مخاطبان زیادی داشته باشد.

وی ادامه داد: هم اکنون حدود ۲۴۰ میلیون نفر در جهان، به ورزش فوتبال مشغول هستند و عده خیلی زیادی نیز به صورت تفننی فوتبال بازی می کنند.

نیکوخصلت گفت: بابت تجهیز و ارتقای موزه فوتبال آذربایجان از روابط عمومی شهرداری تبریز و همه دست اندرکاران شهرداری منطقه ۲ و همچنین آقای نیکنام که زندگی خود را برای توسعه این موزه گذاشته است، تشکر می کنم.