رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با توجه به گستردگی پیشنهادات مطرح شده درباره روز تبریز انتخاب این روز تا دو هفته آینده به نتیجه نهایی می رسد.

به گزارش توران به نقل از شهریار، شهرام دبیری با اعلام این خبر گفت: در جلسه کمیسیون فرهنگی که با حضور چهره های مختلف علمی و فرهنگی برگزار شد، اجماع نظرهای مختلف بر ضرورت تعیین روز تبریز بود.

او افزود: بر این اساس از اساتید رشته های مختلف دانشگاه در این مورد نظرسنجی شده که چه روزی برای انتخاب به عنوان روز تبریز مناسب است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه موارد متعدد با دلایل کافی به شورا پیشنهاد شده، اظهار داشت: برای اینکه اجماع عمومی در خصوص انتخاب روز تبریز بوجود بیاید در نظر داریم نظرسنجی عمومی نیز برگزار کنیم.

دبیری ادامه داد: پس از پایان نظرسنجی و دریافت کلیه پیشنهادها، آنها مورد بررسی قرار می گیرند و بهترین پیشنهاد در شورای اسلامی شهر تبریز به عنوان روز تبریز تعیین می شود.

او انتخاب روز تبریز را تصمیمی سخت خوانده و افزود: تبریز به عنوان یک شهر تاریخی که حداقل ۳۵۰۰ سال قدمت دارد و در برهه های مختلف نقش آفرین بوده و تعیین یک روز برای این شهر که در بر گیرنده تمام ابعاد آن باشد، بسیار مشکل است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: به نظر می رسد کار جمع بندی پیشنهادها تا دو هفته آینده به پایان برسد.

دبیری در پایان با اشاره به برنامه های شهرداری و شورا پس از انتخاب روز تبریز گفت: در نظر داریم در این روز از مسئولان شهرهای مختلف و شهرهای خواهرخوانده دعوت کنیم تا در برنامه های فرهنگی که در شهر برگزار می شود، حضور یابند.

او روز تبریز را فرصتی برای برگزاری هفته فرهنگی تبریز دانست و گفت: از تمام ظرفیت ها برای معرفی تبریز به جهان باید استفاده کنیم تا شاهد توسعه گردشگری در شهر باشیم.