معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز گفت: حضور تبریز در اجلاس‌ها می‌تواند به نقش آفرینی تبریز در جامعه جهانی کمک می‌کند.

به گزارش توران به نقل از شهریار، محمدحسین اسحقی در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز در خصوص برگزاری دهمین اجلاس رشد و توسعه شهرهای اوراسیا گفت: این اجلاس با حضور شهرهایی که به لحاظ اقتصادی و تاریخی دارای جایگاه مهم جهانی هستند برگزار می شود.

او گفت: میزبانی این اجلاس به دلیل جایگاه تبریز در ارتباط شرق و غرب در مسیر جاده ابریشم در اجلاس نهم به تبریز واگذار شد.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره حضور محققین بین المللی جهت شرکت در این اجلاس گفت: این اجلاس ١٢ روزه است که ١٠ روز آن به صورت کارگاهی بوده و تنها دو روز آن به صورت جلسه‌ای خواهد بود.

او با تاکید بر این که عوامل شهرداری در تدوین برنامه های این اجلاس نقش موثری داشته اند، گفت: اجلاس دهم برای مشارکت و انتقال تجارب شهرهای مختلف در ٩ اجلاس گذشته برگزار می شود.

اسحقی یکی دیگر از دلایل عضویت تبریز در این اجلاس را عضویت تبریز در لیگ شهرهای تاریخی جهان در سال ٢٠١٨ دانست و افزود: محققین شهر تبریز در اجلاس‌های گذشته نقش آفرین بوده اند و بر همین اساس تصمیم گرفتیم تا میزبانی این اجلاس را بر عهده بگیریم.

او استاندار آذربایجان شرقی را رئیس اجلاس اعلام کرد و افزود: سیاست گذاری محتوایی و کمیته‌های مختلف علمی زیر نظر شهرداری است.

معاون شهردار تبریز در ادامه با اشاره به حضور محققین ١٠ کشور در این اجلاس گفت: از شورای اسلامی شهر تبریز درخواست داریم در حوزه اطلاع رسانی برگزاری اجلاس به شوراهای شهر کشور و در برگزاری اجلاس با این معاونت همکاری کنند.

او افزود: از اعضای شورا می خواهیم در کمیته های علمی این اجلاس حضور داشته باشند