عضو شورای شهر تبریز گفت: هفته گذشته حدود ۳۰۰ نفر از همایش دوچرخه‌سواری استقبال کرده بودند اما امروز علی‌رغم سخت بودن مسیر تعداد شرکت‌کنندگان بیش از ۳ برابر شده و شاهد استقبال بیش از هزارنفری هستیم.

به گزارش توران به نقل از شهریار، سعید نیکوخصلت در مراسم اختتامیه همایش و مسابقه بزرگ دوچرخه‌سواری بزرگداشت یاد شهید دوچرخه‌سوار جواد یاری اظهار داشت: امروز شاهد استقبال پرشور اقشار مختلف همشهریان در رده‌های مختلف سنی از این همایش بودیم.

وی افزود: اگر برای همدیگر شادی بخواهیم، شادی و نشاط در جامعه بیشتر می‌شود. در واقع هر چقدر برای شادی دیگران تلاش کنیم، خودمان نیز شادتر از قبل خواهیم بود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت‌های لازم برای دوچرخه‌سواری اظهار داشت: شهرداری منطقه ۲ زیرساخت‌هایی را برای این کار در نظر گرفته تا دوچرخه‌سواری و فرهنگ آن توسعه یابد. ما نیز در این رابطه مشاوری بین‌المللی از هلند که پایتخت دوچرخه‌سواری در جهان است را در نظر گرفته‌ایم تا بهترین و ایمن‌ترین راه ممکن را برای ‌مسیرهای دوچرخه‌سواری مشخص کنیم.

نیکوخصلت ادامه داد: هوای ائل گلی آن‌طور که باید تمیز نیست و این موضوع نشان می‌دهد ‌که باید کمتر از خودرو استفاده کنیم. ما نیز تلاش می‌کنیم پیاده راه‌ها و مسیرهای دوچرخه‌سواری را توسعه داده و ضمن استفاده از اتوبوس‌های برقی، شهر را الکترونیکی کنیم.