شهردار منطقه ۱ تبریز گفت: ۳۰ پروژه عمرانی، خدماتی و توسعه فضای سبز به صورت همزمان در حال اجرا است.

به گزارش توران به نقل از شهریار، رضا پاک نهاد با حضور در برنامه تلویزیونی «تبریزیم» افزود: شهرداری منطقه ۱ که در منطقه ای به وسعت ۱هزار و ۵۰۸ هکتار قرار گرفته، دارای پتانسیل‌های بالایی در حوزه اجرایی است و موقعیت های ایجاد شده باعث می شود تا بتوان با برنامه‌ریزی صحیح در حوزه عملیات عمرانی، خدماتی و فضای سبز به راحتی ورود کرده و البته در برخی نقاط کم‌برخوردار نیز شرایط خاصی حاکم است که با پیگیری و طرح ویژه ای در این شرایط می توان حرکت در خور توجهی را شاهد بود.

پاک نهاد گفت: هم اکنون حدود ۳۰ پروژه ریز و درشت در حال اجرا است که در نوع خود کم نظیر و تمامی این پروژه ها با دقت اجرایی شده است.

وی اشاره کرد: پروژه‌های عمرانی شامل کانال و سیل بند آخر خیابان شهید رجایی، بوستان بزرگ سلامت، پیاده‌رو سازی خیابان فارابی ضلع شمالی، اصلاح وضعیت داخل مهران رود، اصلاح وضعیت پارک مینیاتور، بهره برداری از بوستان گلکار، پله گذاری در چندین محل کم‌برخوردار، آسفالت اساسی، اصلاح وضعیت بوستان دوکمال، کانال کشی در خیابان فارابی، بوستان پزشکان و چند پروژه دیگر که به صورت همزمان در حال اجرا است.

پاک نهاد در این برنامه به ضرورت حفظ و نگهداری فضاهای سبز اشاره کرد و اعلام داشت: با توجه به اینکه فضاهای سبز دارای عملکرد اکولوژیکی و زیست محیطی بالایی هستند و باعث تلطیف هوا و سالم سازی آن می شوند نیاز است تا این مهم توسعه یافته و از امکانات موجود نیز به خوبی بهره برداری کرد که بر همین اساس پروژه‌های بزرگی را در دست اجرا داریم.

وی ادامه داد: هم اکنون بوستان بزرگ سلامت با ۱۵۰۸ هکتار در مسیر خیابان گلکار ضلع شمالی بوستان قله و ضلع شرقی خیابان مذکور توسط این منطقه در حال اجرا است که با احداث این پروژه شاهد ایجاد فضایی زیبا و آرام بخش در پیکره شهر خواهیم بود و بوستان گلکار اتمام و به بهره برداری رسیده و بوستان پزشکان نیز یکی دیگر از پروژه های در حال احداث است.

پاک نهاد با اشاره به پروژه ایجاد کانال کشی و سیل بند در آخر خیابان شهید رجایی (یوسف‌آباد) جهت جلوگیری از سیلابی شدن و سرریز شدن آبهای جاری در زمان بارشها و ایجاد خطراتی برای شهروندان خودروهای در حال حرکت که در سال های قبل شاهد بودیم، از اجرای پروژه اساسی و زیربنایی آزادسازی این مسیر جهت اتصال به اتوبان پاسداران خبر داد.

وی گفت: رمپ اصلی مسیر که آرزوی چندین ساله شهروندان در این نقطه از شهر بود وارد فاز عملیاتی شده و نقشه برداری املاک واقع در این مسیر سریعا آغاز و تملک آنها انجام می شود.

پاک نهاد بیان داشت: با اجرای این پروژه قطعاً شاهد روان سازی و ایمن سازی مسیر و آزادسازی آن خواهیم بود و بار ترافیکی موجود در این نقطه کاهش چشمگیری یافته و به لحاظ  اقتصادی نیز تاثیرات بسزایی خواهد داشت.