مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی از کشف و محکومیت دو کیلوگرم شمش طلا به ارزش ریالی 11 میلیارد و 569 میلیون و 974 هزار ریال جزای نقدی برای قاچاق طلا در استان خبر داد.

محمد اقوامی از محکومیت دو کیلوگرم شمش طلا در استان خبر داد و اظهار کرد: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز هنگ مرزی ماکو در حین کنترل و بررسی درب خروجی به یکی از مسافران مشکوک و مورد بازرسی قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از انجام کلیه تشریفات گمرکی و ممهور کردن گذرنامه در حین خروج از کشور مشکوک و در بازرسی بدنی از وی تعداد دو عدد شمش طلا به وزن دو کیلوگرم که به طور ماهرانه در کف کفش‌های خود جاسازی کرده بود کشف کردند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی بیان کرد: ماموران پس از کشف شمش طلاها پرونده را به تعزیرات حکومتی ماکو ارسال کرده و شعبه اول رسیدگی به قاچاق کالا و ارز این شهرستان پس از جری تشریفات قانونی و عدم ارائه اسناد و مدارک محکمه پسند، علاوه بر ضبط طلاهای مکشوفه به نفع دولت به پرداخت ۱۱ میلیارد و ۵۶۹ میلیون ۹۷۴ هزار ریال جریمه نقدی محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آذربایجان‌غربی از جمله‌ استان‌های دخیل با قاچاق کالا و ارز به شمار می‌رود و سالانه میلیاردها ریال جریمه برای متخلفان این بخش صادر می‌شود.