مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آ‌ذربایجان‌شرقی،‌ از نفوذ سامانه بارشی فعالی همراه با سردی هوا از بعد از ظهر چهارشنبه به استان خبر داد.

افشین ابراهیمی اظهار داشت: ‌نقشه‌های پیش‌یابی و بررسی مدل‌های عددی هواشناسی، ‌نشان می‌دهد جوی نسبتا پایدار طی روزهای سه شنبه تا ظهر روز چهارشنبه در غالب مناطق استان با افزایش جزئی دما در طول روز همراه خواهد بود.

وی با اشاره به سامانه بارشی فعالی که از بعد از ظهر چهارشنبه وارد استان می‌شود افزود: این سامانه که با سردی هوا نیز توام است،‌ کاهش قابل ملاحظه دما در اغلب مناطق استان پیش‌بینی می‌شود و به نظر می‌رسد سرما و یخبندان شبانه و صبحگاهی حتی تا اواخر هفته آینده نیز در استان تداوم یابد.

ابراهیمی ادامه داد: با توجه به شدت برف، ‌کاهش دما، ‌وزش نسبتا شدید باد و رخداد پدیده مه طی سامانه بارشی مذکور، ‌در اکثر مسیرهای مواصلاتی استان بویژه گردنه‌های کوهستانی، ‌یخبندان،‌ لغزندگی،‌ اختلال در تردد جاده‌ای،‌ کاهش دید افقی و کولاک دور از انتظار نخواهد بود.

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد: به هم استانی های عزیز توصیه می‌شود با توجه به سردی هوا تمهیدات لازم در خصوص مدیریت حامل‌های انرژی در نظر گرفته شود و برای جلوگیری از خسارات احتمالی اقدامات لازم بعمل آید.