به گزارش توران به نقل از خبرگزاری رویترز، فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران اعلام کرد: مجموعه خبرنگاران کشته شده که در سال ۲۰۱۴ هدف کشتارهای هدفمند، بمب‌گذاری و یا تیراندازی قرار گرفتند به ۱۱۸ تن افزایش یافت. این در حالی است که سال ۲۰۱۳ این آمار ۱۰۵ تن بود. طبق گزارش فدراسیون بین المللی خبرنگاران که خود را […]

به گزارش توران به نقل از خبرگزاری رویترز، فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران اعلام کرد: مجموعه خبرنگاران کشته شده که در سال ۲۰۱۴ هدف کشتارهای هدفمند، بمب‌گذاری و یا تیراندازی قرار گرفتند به ۱۱۸ تن افزایش یافت. این در حالی است که سال ۲۰۱۳ این آمار ۱۰۵ تن بود.

طبق گزارش فدراسیون بین المللی خبرنگاران که خود را بزرگترین نهاد خبرنگاران جهان می‌داند، ۱۷ خبرنگار دیگر در اثر حوادث بلایای طبیعی در حین انجام وظیفه کشته شدند. پس از پاکستان سوریه قرار دارد که در سال ۲۰۱۴، ۱۲ خبرنگار در آنجا کشته شدند. ۹ خبرنگار نیز در فلسطین و افغانستان جان خود را از دست دادند.

طبق آمار این فدراسیون موسوم به آی اف جی (IFJ) هشت خبرنگار نیز در سال ۲۰۱۴ در عراق و اوکراین کشته شدند. در میان کشته شدگان، خبرنگاران آمریکایی به نام “جیمز فولی” و “استفان ساتلوف” بودند که هر دو به دست داعش سرشان بریده شد. آمار آی اف جی نشان دهنده رشد تهدیدها علیه حرفه روزنامه نگاری است و این فدراسیون از دولت‌ها درخواست کرد تا حفظ جان خبرنگاران را در اولویت قرار دهند.