به نوشته روزنامه اماراتی الاتحاد، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای که درخصوص بازدید وی از پایگاه‌های پیشمرگ‌های کرد در جلولا، السعدیه و کرمیان در استان دیالی صادر شد، اعلام کرد: ماموریت پیشمرگ‌ها بزرگ و تاریخی بوده و جان خود را فدا می‌کنند تا مردم کرد در امنیت زندگی کنند. به همین دلیل […]

 به نوشته روزنامه اماراتی الاتحاد، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای که درخصوص بازدید وی از پایگاه‌های پیشمرگ‌های کرد در جلولا، السعدیه و کرمیان در استان دیالی صادر شد، اعلام کرد: ماموریت پیشمرگ‌ها بزرگ و تاریخی بوده و جان خود را فدا می‌کنند تا مردم کرد در امنیت زندگی کنند. به همین دلیل ادامه راه کردستان مرتبط با وجود این نیروها است.

وی افزود: شرایط پیشمرگ‌ها بهبود خواهد یافت و آن‌ها به سلاح و تجهیزات پیشرفته مجهز خواهند شد و در هر شرایطی ما باید کاملا آماده باشیم.

بارزانی تصریح کرد: برخی در بغداد درخصوص استقرار نیروهای پیشمرگ در این مناطق سخن می‌گویند اما اگر پیشمرگ‌ها در این مناطق مستقر نشده بودند سرنوشت این مناطق چه می‌شد و چه کسی در حال حاظر کنترل آن‌ها را در اختیار داشت؟

رئیس اقلیم کردستان عراق گفت: پس از سقوط نظام سابق عراق ما دست به تلاش‌های بسیاری زدیم و بسیار تلاش کردیم تا یک عراق دموکرات تشکیل دهیم و عراق یکپارچه باقی بماند. اما در حال حاضر با صراحت هرچه تمام تر می‌گویم که ما نمی‌توانیم هیچ کاری انجام دهیم و هرچه که می‌توانستیم به عراق ارائه دادیم و نمی‌توانیم منتظر سرنوشتی نامعلوم بمانیم.

وی خاطرنشان کرد: اقلیم کردستان در دو مسیر گام برمی‌دارد که مسیر نخست کمک به روند سیاسی در عراق است و در همان حال ما برای تعیین سرنوشت مردم کردستان عمل می‌کنیم.