فرمانده یگان حفاظت اراضی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به تخریب ۸۰۲ مورد ساخت و ساز غیرمجاز طی سال جاری گفت: امسال ۱۵ هکتار از زمین های کشاورزی در ۱۴ شهرستان استان از دست سودجویان آزادسازی شده است.

سرهنگ بهرام تقی زاده روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: امسال همچنین ۲۱۳ مورد اجرای دستور قضایی با حضور و همکاری نماینده دادستان، ماموران نیروی انتظامی، یگان حفاظت اراضی استان و نمایندگان جهاد کشاورزی شهرستان در اراضی کشاورزی انجام شده است.

وی اضافه کرد: حفظ اراضی کشاورزی، نیازمند تمهیدات و برنامه ریزی لازم و همکاری و حمایت همه جانبه دستگاه های قضایی، اجرایی و نیروی انتظامی بوده و مقابله با تغییرکاربری های غیرمجاز در اراضی کشاورزی طبق قوانین و مقررات ادامه دارد.

فرمانده یگان حفاظت اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: حفظ و حراست اراضی کشاورزی ضامن تامین امنیت غذایی کشور بوده و مستلزم همکاری و مشارکت و تعامل دوسویه دولت و مردم است.

سرهنگ تقی زاده اظهار کرد: در این راستا هر یک از شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تغییرکاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی آن را از طریق سامانه تلفنی ارتباطات مردمی ۱۳۱، سایت جامع اطلاعات مکانی(CMS) سازمان امور اراضی کشور ( https://cms.laoi.ir ) و ثبت تخلف با اپلیکیشن امور اراضی اطلاع دهند.

آذربایجان غربی دارای یک میلیون هکتار اراضی زراعی و باغی است که سالانه ۶.۵ میلیون تن محصول در این اراضی تولید و روانه بازار می شود.