نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: با توجه به وابستگی اقتصاد ایران به نفت، معدن بهترین و مناسب ترین گزینه برای جایگزینی درآمدهای نفت است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم روز پنجشنبه در مراسم رونمایی از سه دستگاه لوکوموتیو بازسازی شده توسط بخش خصوصی، یکی از دلایل اصلی وابستگی اقتصاد ایران به نفت را خیانت های رژیم پهلوی دانست و افزود: متاسفانه سیاست غلط رژیم قبلی و ادامه آن در سال های پس از انقلاب بوده است که باید به هر طریق ممکن از این وضع جدا شویم.

وی اظهار کرد: پیشرفت اقتصادی امروز مهمترین مساله کشور است و در راس همه امور قرار دارد که باید تلاش های وافر برای این منظور توسط دولت، مجلس و بخش خصوصی صورت بگیرد تا ضمن توسعه پایدار، زمینه های لازم و کافی برای اشتغال نیز فراهم شود.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به فرمایشات و توصیه های رهبری در حوزه اقتصادی، یادآور شد: زمانی که ۱۲ سال پیش مقام رهبری مساله مهم اقصاد مقاومتی را گوشزد کردند باید تمام بخش های کشور وارد کارزار شده و مانع از بروز مشکلات می شدند.

وی تولید داخلی، ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی، همکاری و مساعدت بانک ها با کارمزدهای پایین، مردمی سازی اقتصاد و تلاش های گسترده عمومی را از الزامات اصلی و محوری اقتصاد مقاومتی برشمرد.

آل هاشم با تاکید بر حمایت های لازم و کافی از بخش خصوصی در توسعه کشور، از تلاش ها و اقدامات این بخش در تبریز برای راه اندازی خط مونتاژ کشنده های قطار قدردانی کرد.