مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: در نیمه نخست امسال ۱۲۶ کیلومتر راه روستایی در این استان احداث و آسفالت شد.

«اورجعلی علیزاده» روز شنبه به مناسبت روز روستا و عشایر در جمع خبرنگاران افزود: این راه های روستایی در قالب اجرای ۳۳ طرح و با اعتبار ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

وی اظهار کرد: ساخت ۷۵ کیلومتر راه روستایی با ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه و لکه گیری و آسفالت راه روستایی به طول ۱۴۴ کیلومتر با ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال اعتبار از دیگر اقدامات این اداره کل در نیمه نخست امسال است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه هم اکنون ۴۳۷ کیلومتر راه روستایی در استان در حال ساخت است، گفت: این راه ها در راستای توسعه روستاها و بهره مندی مردم این مناطق از راه مناسب در قالب ۱۲۷ طرح اجرا می شود.

علیزاده، ادامه داد: ۴۵ کیلومتر راه روستایی نیز با یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دست بهسازی و آسفالت است که در مجموع برای تکمیل همه طرح های در دست اقدام، ۲۱ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴ هزار کیلومتر شبکه راه بوده و از این میزان حدود چهار هزار کیلومتر شبکه راه های اصلی و شریانی و ۱۰ هزار کیلومتر شبکه راه روستایی است.