مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی اعلام کرد: در پنج‌ماهه نخست امسال، ۴۶ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان، جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش یافته است.

« مهرداد ستاره » روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد ۱۹ نفر به علت سقوط از بلندی، ۱۲ نفر بر اثر اصابت جسم سخت، ۹ نفر بر اثر برق گرفتگی، ۲نفر خفگی، ۲ نفر غرق‌شدگی و ۲نفر بر اثر سوختگی جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: در این مدت، ۶۳۹ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش یافته است.

ستاره با بیان اینکه در مردادماه امسال ۱۳ نفر به علت حادثه‌کاری جان خود را از دست دادند، گفت: ۱۴۷ نفر مصدوم شدند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش ۸ درصدی را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد کل فوت‌شدگان حوادث کاری در سال گذشته برابر با ۷۸ نفر بوده که همگی آنها مرد بودند و تعداد کل مصدومین حوادث کاری مراجعه کننده در سال گذشته یک‌هزارو ۳۹۸ نفر بود که از این تعداد ۴۹ نفر زن و یک‌هزارو ۳۴۹ نفر مرد بودند.