سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه رسالت این دانشگاه مهارت آموزی و تربیت تکنسین در عرصه های فنی و صنعتی است، گفت: بیش از ۹۰ درصد از دانش آموختگان این دانشگاه صاحب شغل شده و وارد بازار کار می‌شوند.

«ابراهیم احمدی» روز جمعه در نشست خبری با بیان اینکه هم اکنون حدود هشت هزار دانشجوی دختر و پسر در چهار گروه آموزشی علوم انسانی، عمران و معماری، مکانیک و برق و کامپیوتر و زیرمجموعه های آن ها در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند، افزود: از این تعداد سه هزار دانشجوی پسر و ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجوی دختر در این دانشگاه و بقیه در دانشکده شماره ۲ و سایر شهرستان ها تحصیل می کنند.

وی اظهار کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای جزو دانشگاه های تولید فناوری، مهارت آموزی و تربیت تکنسین های مورد نیاز در عرصه های مختلف بوده و در تامین نیروی انسانی مجرب و توانمند جامعه نقش بسزایی ایفا می کند.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی گفت: در زمان کنونی بیش از ۱۸۰ هزار دانشجو در ۳۱ دانشگاه و واحد استانی و ۱۸۴ دانشکده فنی و حرفه ای در سطح کشور مشغول تحصیل هستند.

احمدی، ادامه داد: با توجه به اینکه ۷۰ درصد از دروس تحصیلی این دانشگاه به صورت کارگاهی و ۳۰ درصد به صورت نظری برگزار می شود، دانشجویان دانش آموخته در این دانشگاه به علت کسب مهارت های فنی و عملی از توانمندی بالایی برخوردار شده و به راحتی وارد عرصه کار و فعالیت می شوند یا خودشان شرکت داری و تولید شغل می کنند.

المپیادهای فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور در تبریز برگزار می شودسرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی گفت: المپیادهای فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های فنی و حرفه ای سراسر کشور پس از هفت سال از ۲۸ مرداد تا ۱۱ شهریور به میزبانی این دانشگاه در تبریز برگزار می شود.احمدی، افزود: این المپیادها با هدف ایجاد نشاط و شور و هیجان در بین دانشجویان، همگانی کردن ورزش، تیم سازی برای انجام کارهای بعدی، ایجاد امید و تامین سلامت جسمی و روانی دانشجویان دانشگاه های فنی و حرفه ای برگزار می شود.وی با بیان اینکه شعار این المپیادها، دانایی، توانایی و پویایی است، یادآور شد: معرفی پتانسیل ها، ظرفیت ها و توانمندی های استان در حوزه های مختلف و در سطح ملی از دیگر اهداف این المپیادها است.

۹۴۸ دانشجوی دختر و پسر در المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان فنی و حرفه ای کشور شرکت کرده اند

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور نیز در این نشست با بیان اینکه از فردا هجدهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر سراسر کشور به میزبانی این دانشگاه در تبریز آغاز می شود، گفت: بیست و هفتمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر فنی و حرفه ای سراسر کشور نیز به میزبانی این دانشگاه در تبریز برگزار می شود و در این المپیادها، ۹۴۸ ورزشکار دختر و پسر شرکت کرده اند.

مهدی شریعتی، با اشاره به اینکه در مجموع یک هزار و ۷۱ دانشجو، مربی و سرپرست در این المپیادها شرکت دارند، افزود: این تعداد از بین پنج هزار و ۸۰۰ دانشجوی شرکت کننده در ۱۰ منطقه در مرحله مقدماتی این المپیادها در اردیبهشت امسال، به مرحله نهایی راه یافته اند.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: در هجدهمین المپیاد دانشجویان دختر، ورزشکاران از دانشگاه های فنی و حرفه ای ۱۹ استان کشور شرکت کرده اند و این دانشگاه تنها دانشگاه وزارت علوم است که المپیاد درون دانشگاهی برگزار می کند.

شریعتی، ادامه داد: امسال برای اولین بار، اولین المپیاد ورزش های ساحلی و دریایی و در بهمن ماه نیز المپیاد کارکنان دانشگاه فنی و حرفه ای در یکی از شهرهای جنوب کشور برگزار می شود.