نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با گرامیداشت روز جهانی مسجد و سالگرد حادثه اسفناک آتش زدن مسجدالاقصی، گفت: کینه دشمنان در آتش زدن مسجد الاقصی و صدها مسجد دیگر در نقاط مختلف جهان فروکش نکرد اما رفتار شیطانی کافران در آتش زدن قرآن فرصتی برای افشای ماهیت پوشالی آنان با پوشش آزاد اندیشی و آزادی بیان است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم روز پنجشنبه در نشست اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی به مناسبت سالگرد تاسیس شورا، اظهار کرد: به رغم آتش زدن مسجد کینه آنها فروکش نکرد و کار را به جایی رسانده اند که قرآن آتش می زنند اما اسلام عزیز نقطه آغاز و پایان ادیان است.

وی یادآور شد: نیم قرنی که از حادثه اسفناک آتش کشیدن قدس گذشته آتش کینه اهریمنی و زبانه های آن با آتش کشیدن مسجد ها هم خاموش نشده و به حریم قرآن نیز سرایت کرده است.

وی همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب روز جهانی مسجد را روز انقلاب دانستند و مسجد را محور انقلاب و مقاومت می دانند، امسال ۳۰ مرداد فرصت ارزشمند بهره مندی از خطبه ها، منبرها، خطابه ها است که باید در جامعه نسبت به آن جدیت بیشتری شود.

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به سالگرد تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: این شورا پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تدبیر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در راستای تعظیم شعائر اسلامی و انقلابی برای حفظ، پایداری و استمرار ظفرمند انقلاب اسلامی و سازماندهی مراسم های دینی، ملی و انقلابی در ۱۲مرداد ۱۳۵۹ تشکیل شد و در سال ۱۳۶۷ به عنوان نهاد غیردولتی شناخته شد.

با بیان نقش دولت در پیشبرد توسعه و پیشرفت، اهداف رسانه ای دشمنان انقلاب ناکام می ماند

حجت الاسلام آل هاشم همچنین با تاکید بر لزوم گرامیداشت پررنگ هفته دولت، گفت: با بیان نقش دولت در پیشبرد توسعه و پیشرفت و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی می توان در ناکام گذاشتن اهداف رسانه ای دشمنان انقلاب و سیاه نمایی و تحریک افکار عمومی موفق عمل کرد.

خبرنگاران در صف اول دفاع از انقلاب و ولایت قرار دارند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز همچنین با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران در صف اول دفاع از انقلاب و ولایت قرار دارند و باید در بیان حقیقت با رعایت انصاف موفق باشند.

حجت الاسلام آل هاشم اظهار کرد: نقش خبرنگاران و رسانه ها در اطلاع رسانی ارزشمند است و در بیان حقایق و واقعیت ها نقش خود را ایفا می کنند.

امام جمعه تبریز همچنین در این نشست با تقدیر از نقش بی نظیر مدافعان حرم در دفاع از آرمان های اسلامی روز مدافعان حرم را گرامی داشت.