شهردار تبریز گفت: برای اولین بار صندوق ذخیره سرمایه‌گذاری برای اختصاص بخشی از درآمدهای شهرداری برای اجرای سرمایه‌گذاری در آینده راه‌اندازی شد.

«یعقوب هوشیار» روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار افزود: با تشکیل این صندوق سه درصد از درآمدهای نقدی شهرداری به آن واریز می شود.

وی اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون یک هزار میلیارد ریال از محل این صندوق در حوزه های سهام و بورس سرمایه گذاری شده تا در سال های آینده از این محل‌ها برای تامین منابع درآمدی شهرداری استفاده شود.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه تشکیل این صندوق کمک شایانی برای تامین منابع درآمدی شهرداری در سال های آینده خواهد کرد، گفت: در این راستا ۲ بانک عامل برای انتقال پول و ارز به عنوان حامیان نظام مالی این صندوق در نظر گرفته شده است.

همایش سرمایه‌گذاری بین المللی ۱۵ آبان در تبریز برگزار می شود

هوشیار، با بیان اینکه همایش سرمایه گذاری بین المللی ۱۵ آبان ماه از سوی شهرداری تبریز در این شهر برگزار می شود، ادامه داد: نگاه به این همایش صرفا مدیریت شهری نبوده بلکه ظرفیت های سرمایه گذاری اتاق بازرگانی تبریز، صنایع و سایر شهرهای استان در آن برای سرمایه گذاران ارایه می شود.

وی یادآور شد: همچنین در این همایش ۲۰ تا ۳۰ نوع از تولیدات شرکت های دانش بنیان استان برای جلب مشارکت های سرمایه گذاری معرفی و ظرفیت های شهر نیز در این زمینه شناسایی شده و در آن ارایه می شود.

شهردار تبریز گفت: در این همایش همچنین ۱۰ تا ۲۰ نفر از شخصیت ها و ظرفیت های انسانی این شهر معرفی می شود تا این شخصیت ها به عنوان نماد این شهر در سطح ملی و بین المللی مطرح شوند.

وی افزود: شهرداری علاوه بر برگزاری این همایش، چند همایش در سطح بین المللی و ملی نیز مانند کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان و همایش بین المللی جاده ابریشم برگزار خواهد کرد.

هوشیار، اظهار کرد: برگزاری چنین همایش های برای معرفی شان و جایگاه تبریز در سطح ملی و بین المللی ضروری بوده و این همایش ها با همکاری شورای اسلامی این شهر برگزار می شود.

وی بیان کرد: در دور جدید مدیریت شهری تاکنون ۳۷ قرار خدمت و ۱۰۰ ملاقات مردمی برای رفع مشکلات شهروندان برگزار و در قالب این برنامه ها بخشی از مشکلات حل شده و بقیه نیز به مروز حل می شود.

ورود ۵۰۰ تا ۶۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز، عمده مشکل حمل و نقل این شهر را حل می کند

شهردار تبریز با اشاره به اقدامات دوره مدیریت جدید برای روان سازی ترافیک شهری و توسعه حمل و نقل عمومی در شهر، ادامه داد: در ۱۰ سال گذشته ۵۱ دستگاه اتوبوس برای این شهر خریداری شده بود در حالیکه با همت شورای اسلامی این شهر سال گذشته ۳۰۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر اضافه شده و تلاش می شود تا پایان سال نیز ۱۵۰ تا ۲۰۰ دستگاه دیگر نیز به این ناوگان اضافه شود.

وی یادآور شد: در مجموع با تامین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر، عمده مشکل حمل و نقل در سطح شهر حل می شود و در سال آینده نیز این روند ادامه می یابد.

هوشیار برخورد چکشی با معضلات و مشکلات شهر مانند سد معبر را راه حل این مشکلات ندانست و گفت: با توجه به اینکه در این نوع مشاغل موضوع معیشت افراد مطرح است، در این زمینه نیاز به فرهنگ سازی و ساماندهی وجود دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح ساماندهی و برخورد با وانت بارهای سدمعبر کننده در سطح شهر، افزود: در موضوع این وانت بارها بحث معیشت افراد مطرح نبوده بلکه آنان در ایجاد ترافیک و آلودگی هوای شهر تاثیر گذار هستند و جنس عرضه شده از سوی آنان مرغوب نبوده و به قیمت بالا عرضه می شود بنابراین با آنان برخورد قانونی انجام می شود.

افزایش جمعیت سگ های بلاصاحب در سطح شهر امنیت و آسایش شهروندان را به خطر می اندازد

شهردار تبریز با اشاره به زنده گیری سگ های بلاصاحب در سطح این شهر اظهار کرد: سگ های بلاصاحب از دغدغه های جدی مجموعه شهرداری و شهروندان بوده و با توجه به اینکه امنیت و آسایش شهروندان برای شهرداری مهم است، زنده گیری سگ های بلاصاحب به صورت روزانه در این شهر انجام می شود.

وی، عمده دلیل افزایش تعداد سگ های بلاصاحب را حمایت مردم و انجمن های حمایت از حیوانات از آن ها اعلام کرد و گفت: تا جایی که حمایت این انجمن ها از این سگ ها به آسایش و امنیت شهروندان آسیب نزند، تعامل با آن ها ادامه خواهد داشت.

هوشیار، ادامه داد: از آغاز اجرای این طرح تاکنون فقط ۴۷۰ قلاده سگ بلاصاحب از سوی شهرداری منطقه چهار زنده گیری و به محل نگهداری این سگ ها در سازمان پسماند منتقل شده است.

وی با تاکید بر اینکه افزایش جمعیت سگ های بلاصاحب در سطح شهر امنیت و آسایش شهروندان را به خطر می اندازد، از شهروندان خواست از این سگ ها حمایت نکنند و اگر می خواهند به آن ها غذا بدهند یا حمایتی از آن ها بکنند، به مرکز نگهداری سگ های بلاصاحب مراجعه کنند.