معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌ شرقی از کاهش ۵۰ درصدی حوادث رانندگی منجر به فوت در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد.

جبارعلی ذاکری در بازدید مدیران ارشد استان از شهرستان اهر، گفت: طی ایام نوروز امسال با حضور موثر پلیس در محورهای مواصلاتی استان علی‌رغم افزایش ۴۴ درصدی تردد در برخی از این روزها شاهد کاهش بیش از ۵۰ درصدی حوادث رانندگی منجر به فوت هستیم.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به فرا رسیدن ایام آخر تعطیلات نوروزی و بازگشت مسافران بر آمادگی و مدیریت جدی بار ترافیکی در جهت پیشگیری از هرگونه حوادث رانندگی منجر به فوت یا جرح در محورهای مواصلاتی استان تاکید کرد.

وی بر ضرورت رفع نواقصات و تامین ایمنی محورهای حادثه خیز استان و در راس آن‌ها بزرگراه اهر_تبریز تاکید کرد و افزود: برای کاهش آمار تصادفات و هرگونه حوادث رانندگی منجر به فوت مسئولان ذیربط باید علاوه بر رفع نواقصات و تامین ایمنی جاده‌های استان در خصوص فرهنگ سازی رانندگی ایمن در بین افراد جامعه اقدامات اساسی انجام دهند.

ذاکری در ادامه تقویت پلیس‌راه استان آذربایجان شرقی را از لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی مهم برشمرد و خواستار توجه ویژه به این موضوع شد.

وی ضمن اشاره به بازدید ۸۴ هزار نفر از مسافران نوروزی از اماکن تاریخی، گردشگری و … شهرستان اهر، گفت: در ایام تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲ تعداد بازدید کنندگان از اماکن تاریخی و گردشگری این شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش ۱۴ درصدی داشته است.

تسریع در احداث پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر از مطالبات اصلی مردم است

فرماندار شهرستان اهر نیز در ادامه این مراسم بر تعیین تکلیف پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر تاکید کرد و احداث سریع این پروژه را یکی از مطالبات به حق مردم منطقه عنوان کرد.

ابوالفضل غنی زاده افزود: زیرسازی بخشی از پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر انجام شده است ولی برخی نقاط نیمه تمام باقی مانده و به دلیل عدم تامین ایمنی در تردد، احتمال بروز حوادث رانندگی در این محور را بالا می‌برد و امیدواریم به زودی این پروژه تعیین تکلیف شود.