سرپرست پلیس راهور انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: طرح تقسیط جریمه خودرو با عنوان طرح عیدانه تا ۶ مرداد در این استان اجرا می‌شود.

سرهنگ حجت مشتاق روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در این طرح شهروندانی که قادر به پرداخت جریمه خودرو خود نیستند، می‌توانند به صورت قسطی جریمه خود را پرداخت کنند.
 وی ادامه داد: ترخیص وسایل نقلیه توقیفی، بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه، عدم الزام به تسویه عوارض شهرداری، طرح ترافیک و عوارض آزاد راهی از جمله مواردی است که در این طرح اجرا می‌شود.

سرهنگ مشتاق با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی تصادفات فوتی و هفت درصدی تصادفات جرحی درون شهری در استان، گفت: بیشتر تصادفات درون شهری در سطح استان مربوط به عابرین پیاده است که هم بی احتیاطی راننده و هم بی احتیاطی عابران پیاده در این موضوع دخیل است و معمولا آسیب‌های جدی را به عابران پیاده وارد می‌کند.
سرپرست پلیس راهور انتظامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۳۳ درصد از تصادفات درون شهری به دلیل عدم توجه به جلو است، یادآور شد: از رانندگان انتظار داریم برابر آیین نامه راهنمایی و رانندگی با سرعت مطمئنه حرکت کرده و توجه کافی و لازم به جلو داشته باشند و از صحبت کردن با تلفن همراه در حین رانندگی نیز خودداری کنند.

سرهنگ مشتاق از اجرای طرح موتوریار ترافیک با هدف فرهنگ‌سازی و مشارکت موتورسواران به منظور التزام‌ بخشی در جریان و کنترل ترافیک خبر داد.
وی گفت: در این طرح موتور فرد متخلف به پارکینگ منتقل نمی‌شود بلکه راکب موتور متخلف برای نظم ‌بخشی و روان‌سازی ترافیک، فرهنگ‌سازی و آموزش به سایر راکبان متخلف به مدت ۲ ساعت به کمک پلیس می‌آید و در محدوده‌ای که مرتکب تخلف شده به عنوان موتوریار مانع تخلف سایر موتورسواران می‌شود.

  • منبع خبر : ايرنا