مدیران تراکتور برای تعیین وضعیت نیمکت این تیم، علاوه بر سائلام با گزینه‌های دیگر وارد مذاکره شدند.

به دنبال افزایش مبلغ درخواستی ارتوئرول سائلام، سرمربی فصل گذشته تراکتور مذاکرات با این مربی ترکیه‌ای برای حضور روی نیمکت پرشورها در لیگ بیست و دوم با چالش‌هایی روبرو شد. در همین راستا، باشگاه تراکتور امشب (جمعه) در بیانیه‌ای شرایط نقل‌وانتقالاتی این باشگاه را توضیح داد که در ادامه می‌خوانید:

“به دنبال نگرانی جمعی از  هواداران گرانقدر باشگاه تراکتور نسبت به وضعیت سرمربی آینده و فرآیند نقل و انتقالات به اطلاع این هواداران عزیز می‌رساند که هیأت مدیره و مدیریت باشگاه به منظور انتخاب سرمربی آینده تیم،  مذاکره با آقای سائلام را در اولویت قرار داده اما به منظور جلوگیری از اتلاف وقت، همزمان با مذاکره جدی با جناب سائلام به صورت موازی مذاکره با دیگر گزینه ها جهت هدایت تیم بزرگ تراکتور به منظور حضور پرقدرت در مسابقات فصل آینده، پیگیری می شود و قطعاً طی روزهای آتی هدایت تیم به یک مربی در سطح نام و شأن باشگاه بزرگ تراکتور سپرده خواهد شد.

همچنین به هوادارن پرشور و محترم تراکتور این اطمینان را می دهیم که کمیته نقل و انتقالات باشگاه از تقویت تیم غافل نبوده و مذاکرات با بازیکنان کنونی تیم برای تمدید قرارداد و مذاکره با بازیکنان با کیفیت برای اضافه شدن به تیم را با جدیت دنبال می‌کند؛ اما باتوجه به شرایط حاکم بر بازار نقل و انتقالات‌ و جلوگیری از سواستفاده و بازارگرمی‌های احتمالی، از افشای اسامی نفرات پرهیز می شود.

باشگاه تراکتور دغدغه هواداران پرشور خود را به طور کامل درک کرده و تمامی تلاش و همت مدیریت باشگاه ساختن تیمی قدرتمند و تحقق تمامی خواسته‌های به حق هواداران است.

هواداران در کمال آرامش اخبار مربوط به نقل و انتقالات تراکتور را صرفا از طریق رسانه رسمی باشگاه پیگیری کنند و توجهی به شایعات و حاشیه سازی های فضای مجازی نداشته باشند. از دوستداران تراکتور درخواست می‌شود به مدیریت باشگاه اعتماد کنند. قطعا طی روزهای آتی اخبار خوبی برای هواداران خواهیم داشت.”