رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: بستری شدگان روزانه سندرم حاد تنفسی در استان بعد از حدود یک ماه، طی ۲۴ ساعت گذشته به زیر ۳۰۰ نفر رسید.

علی احمد آقاپور روز دوشنبه افزود: در این مدت تعداد بستری شدگان روزانه کرونا در آذربایجان غربی همواره بیش از ۳۰۰ نفر بود و حتی به نزدیکی های ۴۶۰ نفر هم رسیده بود.

وی اضافه کرد: با اضافه شدن حدود ۲۷۰ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونای بستری شده طی ۲۴ ساعت گذشته، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۲ هزار و ۱۷۰ نفر رسید.

رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی ادامه داد: از این تعداد، ۳۲۲ نفر در بخش های مراقبت های ویژه مراکز درمانی بستری بوده و ۷۲ نفر با استفاده از ونتیلاتور قادر به تنفس هستند.

آقاپور اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۴۹۹ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۸ درصد مجبور به بستری در مراکز درمانی شدند.

وی گفت: همچنین متاسفانه در این مدت ۲۵ نفر در آذربایجان غربی از جمله هفت نفر در ارومیه و پنج نفر در میاندوآب بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از کرونا در استان به پنج هزار و ۹۰۱ نفر رسید.