رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: طی ۲ هفته اخیر تعداد بیماران و مراجعان به مراکز ۱۶ ساعته، موارد بستری در آی سی یو و استفاده کنندگان از ونتیلاتور در استان حدود ۲ برابر شده است.

دکتر جواد آقازاده افزود: در همین راستا، دستور ویژه اختصاص تمامی تخت های مراکز درمانی دولتی، عمومی و خصوصی به بیماران کرونایی در آذربایجان غربی صادر شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر روند شیوع بیماری کووید ۱۹ در آذربایجان غربی صعودی است و تا ۲ هفته دیگر به شرط همکاری مردم و مسوولان به قله این پیک خواهیم رسید  در غیر این صورت این روند طولانی تر خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: ظرفیت اکثر بیمارستان های استان تکمیل شده و بیماران بسیاری در اورژانس در انتظار خالی شدن  تخت هستند.

آقازاده بیان کرد: از دوشنبه هفته جاری، هیچ بیمارستانی بیمار غیر اورژانسی پذیرش نخواهد کرد و تمامی تخت های مراکز درمانی به بیماران کرونایی اختصاص می یابد.

وی اظهار کرد: مراکز سرپایی تزریق رمدسیویر در بیمارستان های امام (ره) و مطهری راه اندازی شده و کمک کرده تا میزان بستری ها کنترل شود.

وی گفت: در حال رصد و پیگیری سویه جدید بیماری کووید ۱۹ هستیم که اگر وارد کشور شود، به احتمال زیاد از این استان خواهد بود .

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی افزود: با توجه به مختصات اعلام شده اگر شیوع لامبدا با دلتا همزمان شود، شرایط فاجعه باری پیش خواهد آمد.