فرماندار ارومیه با اشاره به وضعیت نگران کننده موج پنجم کرونا در این شهرستان، گفت: محدودیت‌های کرونایی در ارومیه جهت کنترل و کاهش شیوع بیماری کووید ۱۹ تشدید می‌شود.

رسول مقابلی روز یکشنبه در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا در ارومیه افزود: عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی جهت جلوگیری از تردد خودروها به صورت محسوس و نامحسوس، نسبت به تشدید کنترل‌ها در مبادی ورودی و خروجی شهرستان اقدام خواهند کرد.

وی با اشاره به تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و بازرسی از پاساژها و بازار، گفت: با توجه به تاکید ستاد ملی کرونا بر تشدید اعمال محدودیت‌ها در شهرهای قرمز، فعالیت رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها (به استثنای فعالیت‌های بیرون‌بر)، تالارهای پذیرایی، سالنهای سینما و تئاتر، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی، شهربازی ها و نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی ممنوع خواهد بود.

فرماندار ارومیه با تاکید بر تسریع روند واکسیناسیون کرونا و دادن هشدارهای لازم به مردم، بیان کرد: از مردم ارومیه تقاضا دارم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، از هرگونه تجمع و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی دوری کنند.

بی تفاوتی مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک با وجود افزایش ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی مشهود است که این روند، روزهای بدی را برای استان متصور خواهد بود.

برای جلوگیری از افزایش بیش از پیش مبتلایان و بستری شدگان، رعایت موارد ایمنی و بهداشتی مهمترین اقدام است که باید مورد توجه همه مردم به ویژه جوانان قرار گیرد.